EEG INSTYTUT BQ ul. Londyńska 2 Warszawa
+48 516 079 386
online@eeginstytut.pl

METODA W ZWALCZANIU INFEKCJI COVID

REWOLUCYJNA METODA W ZWALCZANIU INFEKCJI SARS I NIE TYLKO

Od wielu lat badane są możliwości Fotobiomodulacji.

Co to jest FBM?

Jest to możliwość pozytywnych zmian w ciele człowieka w odpowiedzi na zastosowanie światła podczerwieni na przykład na skórę, ale to już są znane sytuacje z ubiegłego wieku, licznie wypróbowane w rehabilitacji i medycynie estetycznej.

Nowe wspaniale metody, opierające się na Fotobiomodulacji donosowej za pomocą światła bliskiego podczerwieni, które pojawiły się w ubiegłych latach, szczególnie we wspomaganiu leczenia nadciśnienia tętniczego, stanów niedokrwienia i zatorów, chorób psychicznych i neurologicznych, jak depresja, lęk, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona.

W zeszłym roku pojawiły się rewolucyjne informacje z całego świata, szczególnie USA i Chin, po włączeniu tej metody do prewencji i leczenia SARS Covid II i nowych zmodyfikowanych wirusów.

Światło bliskie podczerwieni różni się od światła podczerwieni tym, iż nie posiada właściwości cieplnych. Takie światło, podawane drogą do wnętrza nosa, dociera szybko poprzez bogatą sieć naczyniową i nerwową w śluzówce nosa do krwi. Fotony światła bliskiego podczerwieni powodują prawie natychmiast zmianę reologii krwi, czyli obniżenie  lepkości krwi, ułatwiają poprzez zmianę kształtu czerwonych krwinek ich przechodzenie nawet przez bardzo małe naczynka, hamują ich zlepianie się, przeciwdziałając zakrzepom, zmianom ulega wiele dalszych parametrów krwi. Ponadto odciążają pracę serca i zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych, co skutkuje obniżeniem tętna, obniżeniem ciśnienia tętniczego oraz lepszym ukrwieniem tkanek całego organizmu, szczególnie mózgu i serca.

W pandemii SARS II-Covid 19 i innych wirusów, atakujących cały organizm, szczególnie układ oddechowy, zaleca się monitorowanie natlenienia tkanek za pomocą pulsoksymetra. W Polsce Ministerstwo zdrowia nawet pomaga w dostarczeniu tych małych urządzeń dla seniorów, najbardziej zagrożonej warstwy społeczeństwa.

Ale co dalej, jak spada saturacja tlenu? Jak sobie pomóc co zrobić w tej sytuacji?

Zaleca się śledzenie poziomu tlenu i przy spadku dzwonić po karetkę. Tylko że w czasie pandemii niekiedy oczekiwanie jest bardzo długie, bo potrzeby przekraczają możliwości.

Dziś już mamy możliwość wcześniejszego zadziałania. Za  pomocą donosowej Fotobiomodulacji można podwyższać saturację tlenu – w czasie zdrowia prewentywnie, jak i podczas początku choroby czy w czasie łagodnego przebiegu przez cały czas choroby. Przy cięższym przebiegu, który wymaga przyjęcie do szpitala, Fotobiomodulacja też jest przydatna, pomaga szybko natlenić organizm. I ponadto takie działanie może być zalecone jako prewentywne u pracowników w służbie zdrowia, codziennie mających styczność z chorymi lub u osób przebywających w kwarantannie z powodu zachorowania w rodzinie.

Fotobiomodulacja nie posiada żadnych ubocznych działań, jest tania i dostępna. Ponadto może się przydać również po Covidzie, bowiem wiele wyleczonych osób (po covidzie) skarży się na zaburzenia ze strony układu nerwowego, takie jak osłabienie pamięci, koncentracji tzw. mgłę mózgową, objawy obniżonego nastroju, lęku itp. Zastosowanie Fotobiomodulacji z odpowiednią częstością błysków światła naprawi również zaburzenia snu, zaburzenia zachowania jak i osłabioną wydajność w pracy.

Literatura:

  1. Reza Fekrazad Photobiomodulation and Antiviral Photodynamic Therapy as a Possible Novel Approach in COVID-19 Management. Photobiomodulation, Photomedicine, and Laser Surgery Vol. 38, No. 5
  2. Fekrazad R. Photobiomodulation and antiviral photodynamic therapy as a possible novel approach in COVID-19 management. Photobiomodulation, Photomedicine, and Laser Surgery. 2020 May;38(5):255-257.
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7688201/
    Soheilifar, Sepideh; Fathi, Homa; Naghdi, Navid (2020). Photobiomodulation therapy as a high potential treatment modality for COVID-19. Lasers in Medical Science, (), –. doi:10.1007/s10103-020-03206-9
  4. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1043466620303288
    Probable positive effects of the photobiomodulation as an adjunctive treatment in COVID-19: A systematic review

Dowiedz się więcej czytając dostępne artykuły. Możesz również kupić urządzenie dla siebie -= KUP TERAZ =-

 

Tags: , ,