EEG INSTYTUT BQ ul. Londyńska 2 Warszawa
+48 516 079 386
online@eeginstytut.pl

Cele Główne

Główny cel użytkowania: Poprawa reologii krwi, czyli elastyczności i odkształcalności krwinek czerwonych oraz lepkości.

Metoda wewnątrz-łożyskowa: Błona śluzowa nosa ma liczne naczynia krwionośne z obfitym i stosunkowo wolnym przepływem krwi. Światło z urządzenia naświetla krew przepływającą przez napromieniowaną błonę śluzową podczas aplikacji.

Mechanizm leczenia: Mechanizm leczenia polega na naświetlaniu krwi światłem lasera, które ma właściwości absorpcyjne, a hemoglobina absorbuje energię fotonów zarówno w krwi utlenionej, jak i nieutlenionej.

Złożony efekt: Naświetlenie krwi laserem o niskiej intensywności wpływa na komórki krwi i wszystkie składniki krwi. Krew o lepszych właściwościach oddziałuje na tkanki wszystkich narządów ciała i całe układy człowieka. Działa kompleksowo i na całe ciało. Absorpcja fotonów wpływa na reakcje chemiczne na zasadzie fizycznej absorpcji, funkcji regulacyjnych, biologicznych i ich wzajemnych zależności.

Efekt fizyczny: Mechanizm głównego efektu jest fizyczny i polega na wychwytywaniu fotonów w naświetlonych w błonie śluzowej nosa i krwi przepływającej przez tę śluzówkę.
Mechanizm ten powoduje zmiany fotochemiczne w komórkach, co zwiększa ilość energii ATP w komórkach, która napędza i utrzymuje komórki przy życiu. Zmiany fotochemiczne powodują również poprawę reologii krwi i lepkości krwi, co poprawia przepływ krwi przez tkanki, mikrokrążenie, dotlenienie i energetyzację tkanek, poprawiając regenerację komórek i tkanek. Ten proces absorpcji energii fotonów nazywany jest fotobiomodulacją i jest kluczowym procesem badanym w wielu badaniach klinicznych na różnych tkankach ludzkich. Brak absorpcji – brak absorpcji fotonów.